Ballina Aktuale Trump: SHBA-të dhe Britania e Madhe kanë lidhje të veçantë

Trump: SHBA-të dhe Britania e Madhe kanë lidhje të veçantë

SHPËRNDAJE

“Lidhja speciale në mes të dy shteteve tona ka qenë një prej forcave më të mëdha në histori për paqe dhe drejtësi. Sot, SHBA-të e rikonfirmon lidhjen me Britaninë në aspektin ushtarak, financiar, kulturor e në politikë. Ne zotohemi që do e mbështesim këtë lidhje të veçantë”.

Kështu është shprehur presidenti amerikan, Donald Trump gjatë konferencës së përbashkët me kryeministren britanike, Theresa May.