Ballina Lajme Nga Rajoni Bukuroshja shqiptare përshëndet Shqipërinë etnike

Bukuroshja shqiptare përshëndet Shqipërinë etnike

SHPËRNDAJE

Zëdhënësja e Federatës së Futbollit Shqiptar, Jona Dervishi, nacionalizmin e ka në shpirt. Ajo është veshur kuq e zi dhe kudo që janë shqiptarët i vlerëson se janë një, një gjak, një komb.

“Përshëndeti Shqipërinë etnike. Jemi një gjak, një komb. Nuk do të shkojë shumë kohë. Do të jemi jemi të gjithë në një shtet të përbashkuar, Shqipëri Etnike”, tha Jona. Bukuroshes i rrinë fortë ngjyra kuq e zi, i shkon për fytyre dhe e bën edhe më të bukur më të dashur për fansat e saj.