Ballina Lajme Nga Bota Bahçeli: Rezultati i referendumit fitore e pamohueshme

Bahçeli: Rezultati i referendumit fitore e pamohueshme

SHPËRNDAJE

ANKARA (AA) – Kryetari i Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli, tha në lidhje me rezultatin e referendumit se populli ka miratuar me vullnet të lirë kalimin në sistemin presidencial të qeverisjes, duke e quajtur këtë sukses të rëndësishëm dhe fitore të pamohueshme, raporton Anadolu Agency (AA).

“Populli ynë i lavdëruar votoi me një maturi të madhe dhe me vullnet të lirë miratoi kalimin në sistemin presidencial të qeverisjes. Ky është sukses i rëndësishëm dhe fitore e cila nuk mund të mohohet dhe të shpërfillet”, theksoi Bahçeli.