Ballina Aktuale Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, përshëndet fitoren e Referendumit në Turqi, për një...

Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, përshëndet fitoren e Referendumit në Turqi, për një të ardhme më të mirë

SHPËRNDAJE

Rezultatet preliminare të 25 milion votuesve për ndryshimet kushtetuese të Referendumit të 16 prillit në Turqi, për reforma më të mëdha në historinë 200 vjeçare të këtij vendi, tregojnë rrugën e drejtë për një të ardhme më të mirë të vendit.

Myftiu i Luginës së Preshevës, përgëzon presidentin turk Rexhep Tayip Erdogan, për një fitore historike, duke i dëshiruar suksese në rrugën presidenciale, rrugë e cila i sjell të mira Turqisë dhe popullit të saj bashkim dhe vëllezëri mes veti, në këtë drejtim edhe të 6 milion shqiptarëve, që jetojnë me të njëjtat parime demokratike atje e që po japin kontribut të jashtëzakonshëm në këto procese, thuhet në mesazhin e urimit të Myftiut Saqipi, njofton jetapress.