Ballina Lajme Nga Vendi Ka ndërruar jetë Jonuz Musliu, kryetar i KKSH-së në Luginë të Preshevës

Ka ndërruar jetë Jonuz Musliu, kryetar i KKSH-së në Luginë të Preshevës

SHPËRNDAJE

Jonuz Musliu, kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi, njëherit, kryetar i Asamblesë komunale të Bujanocit, ka ndërruar jetë paraditen e sotme (e enjëte)  në spitalin “Trakia univerasitet” të Edrenës në Turqi.

I ndjeri, Jonuz Musliu, kryetar i Lëvizjes së Progresit Demokratik, ndrroi jetë në moshën 59 vjeçare pas një sëmundje të gjatë të zemrës dhe veshkave, ku pas vetës ka lënë bashkëshorten dhe tre djemtë, Fatlumin, Shqiprimin dhe Sarandin